Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Mantelzorgers onmisbaar voor de samenleving: ‘Het afgelopen coronajaar was moeilijk’

Redactie

Mantelzorgers zijn onmisbaar in de Nederlandse samenleving, maar vaak nog te onzichtbaar voor de buitenwereld. De Dag van de Mantelzorg moet ervoor zorgen dat deze harde werkers in het zonnetje gezet worden, zeker na een lastig coronajaar. "Ik denk dat we vandaag extra stil mogen staan bij alle mantelzorgers die het nu zwaarder hebben", zegt demissionair minister van Volksgezondheid Hugo de Jonge in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

"Het is in de afgelopen 1,5 jaar voor veel mantelzorgers moeilijker geweest om mantelzorger te zijn. Als je minder kunt rekenen op de dagbesteding en op allerlei organisaties die jou normaal ondersteunen, heb je juist nu extra hulp en ondersteuning nodig", zegt De Jonge.

"En als je tijd hebt, of misschien moet je even tijd maken, zorg dat je even aandacht besteedt aan degene van wie jij weet in jouw omgeving dat die het echt pittig heeft gehad de laatste tijd als mantelzorger", beklemtoont de minister. "Die steun, die boodschap, helpt iedereen ook weer deze winter door."

Mantelzorgtest

Door tekorten in de zorg neemt de druk op mantelzorgers de laatste jaren alleen maar toe. In totaal zijn er bijna 5 miljoen mantelzorgers in Nederland. Vanaf vandaag kunnen mantelzorgers de online Mantelzorgtest doen. Wie de test invult, krijgt een overzicht met hulp op maat om de zorg voor hun naaste te verlichten.

LEES OOK: Verpleeghuizen roepen familieleden en mantelzorgers op bij te springen

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau