Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank: ‘Rente niet hoger dan 4 procent’

Redactie

De president van De Nederlandsche Bank Klaas Knot zegt in het tv-programma WNL Op Zondag op NPO 1 dat de rente op lange termijn niet meer boven de 4 procent zal komen. Rentepercentages van 6 à 7 procent die vroeger gebruikelijk waren, ziet hij niet meer gebeuren. "Die tijden komen niet terug. Ga er maar vanuit dat in de toekomst een hoge rente 3 à 4 procent zal zijn.”

Hij geeft daar meerdere oorzaken voor, onder meer een vergrijzende wereldbevolking die meer gaat sparen en het feit dat de Nederlandse economie steeds meer een dienstverleningseconomie wordt, waardoor er minder investeringen nodig zijn. "De rente daalt ook al veertig jaar, trendmatig."

'Rente zal licht oplopen'

Overigens verwacht de bankpresident dat de rente binnenkort zal stijgen. "De rente zal licht oplopen als de centrale banken hun opkoopprogramma’s staken. Ik moet overigens nog maar zien of dit tot grote vreugde op de woningmarkt gaat leiden."

LEES OOK: Huiseigenaar afgelopen tien jaar voordeliger uit met variabele hypotheekrente

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau