Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Reproductiegetal voor het eerst in weken boven de 1

Redactie

Het coronavirus begint zich sneller te verspreiden, en daarom is het zogeheten reproductiegetal voor het eerst in weken gestegen tot boven de 1. Het aantal positieve tests loopt dan op en dat is de laatste paar dagen ook te zien.

Het reproductiegetal staat vrijdag op 1,02. Dat betekent dat honderd mensen met corona onder de leden gemiddeld 102 anderen besmetten. Zij dragen het virus over aan 104 mensen, die vervolgens 106 anderen aansteken. Bij elke stap loopt het aantal nieuwe dragers op. In het begin gaat dit langzaam, maar het kan vervolgens snel toenemen.

Het reproductiegetal wordt elke dinsdag en vrijdag vastgesteld. Het gaat wel over de situatie van zo'n twee weken eerder. Nieuwere cijfers zijn namelijk nog niet betrouwbaar genoeg. Het cijfer van 1,02 van vrijdag beschrijft de situatie op 23 september. Op 29 augustus stond het getal voor het laatst boven de 1.

LEES OOK: RIVM: 2790 nieuwe coronagevallen, aantal loopt verder op

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau