Week Tegen Pesten van start: ‘Er moet echt meer tegen pesten worden gedaan’
Van 27 september t/m 1 oktober 2021 organiseert Stichting School & Veiligheid de Week Tegen Pesten. Uit onderzoek blijkt dat het merendeel van de methoden om pesten tegen te gaan niet werkt.
"Er ontbreekt een effectieve aanpak. Elke school heeft pestprotocollen, maar ik merk dat die vaak ergens onderin een kast belanden waardoor kinderen die gepest worden het gevoel krijgen dat het aan henzelf ligt", zegt Reshma Roopram, wethouder Jeugd, Zorg & Welzijn in Barendrecht, in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Er moet echt meer gedaan worden tegen pesten, de aandacht om dit probleem aan te pakken ontbreekt."
Strafbaar stellen
In de zoektocht naar nieuwe methoden tegen pesten wordt ook naar de zuiderburen gekeken. "De Belgen hebben pesten strafbaar gesteld, maar dat is tegelijkertijd wel een heel heftige maatregel. Ik weet niet of je dat moet willen", zegt Roopram. In België valt pesten onder de noemer van 'belaging' waardoor de politiek pesten strafbaar heeft kunnen maken.
Pesten laat een afdruk na
Roopram is zelf ook gepest op school en weet hoe het voelt als er maar weinig gedaan wordt tegen pestkoppen. "Ik werd er heel gesloten door, maar ik had tegelijkertijd een vangnet om me heen waar ik op terug kon vallen. Dat kunnen heel veel kinderen niet." De wethouder wil verder gaan onderzoeken hoe zij pesten kan tegengaan in haar eigen gemeente.
LEES OOK: Kinderen tussen 8 en 13 jaar belagen studente en proberen haar te beroven