Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Ernstige verkeershinder door afsluiting A12 bij Oudenrijn

Redactie

Verkeer dat vanuit Utrecht richting Den Haag wil heeft vanaf vandaag te maken met ernstige verkeershinder. Dit komt omdat de A12 tussen knooppunt Oudenrijn en Nieuwerbrug sinds maandagavond afgesloten is voor groot onderhoud. Verkeer van Utrecht naar Den Haag moet rekening houden met een uur extra reistijd, maar ook andere snelwegen dan de A12 slibben deze ochtend langzaam vol.

"Op de zuidelijke omleidingsroute staat wat verkeer stil. Op de A27 rijdt het langzaam tot aan knooppunt Gorinchem. De vertraging is nu ongeveer een half uur om Rotterdam en Den Haag te bereiken", vertelt Robert Vriezen van ANWB Verkeersinformatie in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Je kunt dus eigenlijk maar beter omrijden via Amsterdam, en dat gaat dan over de A2, de A9 en de A4 richting Den Haag."

'Monsterspits'

Volgens data van Flitsmeister is het vandaag de drukste ochtendspits van het jaar. "Het hoogtepunt was bereikt om 08:54 met 1457 minuten vertraging. Het oude record stond daarvoor op 806 minuten", zegt directeur Jorn de Vries tegen ANP. "De langste vertragingen stonden op A28 (Zwolle - Amersfoort) met 70 minuten en de A27 (Breda - Utrecht) met 59 minuten." De Vries spreekt van een "monsterspits".

Rijkswaterstaat is "zeer tevreden" over hoe de ochtendspits verloopt. Dat zegt een woordvoerder. Naar verwachting neemt de drukte vanaf 09.00 af. "Het is altijd maar afwachten hoe het gaat zijn in de spits, dat kunnen we alleen zien aan hoe het de eerste dag is verlopen. Of mensen zich aan de omleidingsroutes houden en of het iedereen heeft bereikt."

Werkzaamheden

De komende negen dagen, tot 7 oktober, worden er op de A12 onder meer viaducten opgeknapt en wordt er geluiddempend asfalt neergelegd. Ook wordt kapotte verlichting vervangen en komen er waar nodig nieuwe matrixborden en detectielussen.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau