Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Max Verstappen wint Grote Prijs van Nederland op circuit van Zandvoort

Redactie

Met Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Nederland in de Formule 1 de gedroomde winnaar gekregen. De coureur van Red Bull leidde vrijwel de hele race over 72 rondes en nam met zijn overwinning op het circuit van Zandvoort de leiding in het WK-klassement weer over van Lewis Hamilton.

De Britse wereldkampioen eindigde in zijn Mercedes als tweede, voor zijn teamgenoot Valtteri Bottas. Hamilton kreeg een extra punt voor de snelste raceronde.

Opvolger Niki Lauda

Verstappen volgt Niki Lauda op als winnaar van de Dutch GP. De inmiddels overleden Oostenrijker zegevierde in 1985 op Zandvoort. Na 36 jaar keerde de Formule 1 dit weekeinde terug in de Noord-Hollandse duinen. Bijna 70.000 toeschouwers, vrijwel allemaal in het oranje gekleed, zagen tot hun grote vreugde Verstappen winnen.

De 23-jarige Nederlander gaat met 3 punten voorsprong op Hamilton naar Monza, waar volgende week de Grote Prijs van Italië wordt verreden.

Debuut zes jaar geleden

Verstappen debuteerde zes jaar geleden in de Formule 1. Op de leeftijd van 17 jaar en 166 dagen werd hij de jongste coureur ooit in de koningsklasse. Een jaar later werd Verstappen ook de jongste winnaar van een grand prix. In zijn eerste race voor Red Bull reed hij naar de zege in Spanje. Hij was toen 18 jaar en 288 dagen 'oud'.

De Nederlander deed de afgelopen jaren vergeefse pogingen om ook de jongste wereldkampioen ooit te worden. Dat is nog altijd Sebastian Vettel. De Duitser was 23 jaar en 134 dagen oud toen hij in 2010 zijn eerste van vier wereldtitels veroverde. Verstappen viert eind deze maand zijn 24e verjaardag.

LEES OOK: Ook de sponsors kijken uit naar de Formule 1 in Zandvoort: ‘Niets is wat het lijkt’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau