Noordzee komende twee weken oefenterrein voor mijnenbestrijding
De Noordzee is de komende twee weken het toneel van een internationale mijnenbestrijdingsoefening. Het spektakel vindt plaats ten noorden van de Wadden. Onder de naam Sandy Coast 21 nemen daar Nederlandse en Belgische marineschepen aan deel.
De reden waarom voor de oefening de Noordzee is uitgekozen, komt door de moeilijke begaanbaarheid. Op veel delen is de zee ondiep en de stroming is er sterk. Ook de windmolenparken vormen een obstakel.
Doelwit voor terroristen
Met regelmaat voert de marine verschillende militaire oefeningen uit. Havens kunnen door terroristen worden gekozen als doelwit en daarbij liggen er nog altijd veel explosieven bij havens over de hele wereld, afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog
De internationale mijnenbestrijdingsoefening eindigt in de laatste week met een havenbeschermingsoefening voor marineduikers en explosievenopruimers in de Eemshaven.
LEES OOK: Explosie bij Poolse supermarkt in Lelystad: ‘Voordeur eruit geknald’