GGD heeft moeite met het achterhalen van besmettingsbron
Het lijkt erop dat de GGD steeds minder goed weet te achterhalen waar coronabesmettingen vandaan komen. Dat schrijft NRC. Bij minder dan een op de drie van de in totaal 16.500 besmettingen van afgelopen week, werd de bron gevonden. In juni lukte dat nog bij meer dan de helft van de besmettingen.
Het RIVM noemt als mogelijke oorzaak dat de samenleving nu voor een groot deel open is en dat het achterhalen van de bron daardoor complexer is geworden.
Bron- en contactonderzoek blijft cruciaal
Ook na de massale vaccinatiecampagne wordt bron- en contactonderzoek door de GGD, het OMT en het ministerie van Volksgezondheid nog gezien als een belangrijk middel om zicht te houden op het virus. Coronaminister Hugo de Jonge gaf eerder aan dat het achterhalen van de bron van cruciaal belang is om de pandemie in te dammen.
LEES OOK: Scholen zijn weer begonnen, zorgen over ventilatie