Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nederlandse voortvluchtige na 10 jaar opgepakt, was mogelijk onherkenbaar door plastische chirurgie

Redactie

De Nederlandse Eric Robert De Cocq van Delwijnen is donderdag 10 jaar na zijn veroordeling in Duitsland opgepakt, zo meldt de federale politie van België. De 54-jarige man staat al jaren bovenaan de Most Wanted-lijst van onze zuiderburen. Daar werd hij in 2011 bij verstek veroordeeld tot 15 jaar cel voor poging tot moord. Mogelijk heeft hij zichzelf onherkenbaar laten maken door plastische chirurgie.

De Nederlander werd donderdag ingerekend door een speciaal opsporingsteam in het Duitse Löbau, in de deelstaat Saksen. Op 22 juni 2011 werd de man tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld door de correctionele rechtbank van Gent voor poging moord, maar daarvoor sloeg hij al op de vlucht.

België heeft aan de Duitse overheid om overlevering van De Cocq van Delwijnen gevraagd, zo melden Belgische media. In het verleden zou De Cocq van Delwijnen al gespot zijn in Spanje, Tsjechië, Duitsland en Nederland.

Plastische chirurgie

In 2007 zou de man bij paaldansclub De Harlekijn in Assenede een man met een autokrik op het achterhoofd hebben hebben geslagen. Het slachtoffer overleefde de aanval. Dat werd toen een "klein wonder" genoemd. Het motief van de dader is nog altijd onduidelijk.

Vermoedelijk zou de 54-jarige man al die tijd onder de rader gebleven zijn omdat hij zijn gezicht heeft laten verbouwen bij een plastisch chirurg, schrijven Belgische media, waaronder Nieuwsblad. Dat zou blijken uit een anonieme brief die de Belgische politie eerder kreeg toegestuurd. Of hij daadwerkelijk een gezichtstransplantatie heeft ondergaan is nog niet door de politie bevestigd.

LEES OOK: Voortvluchtige man (58) aangehouden voor agressief gedrag in vliegtuig


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau