Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Hoe helen we de breuk in de samenleving? ‘Noem mensen geen wappies’

Redactie

Hoe gaan we de breuk in de samenleving weer helen na de coronacrisis? Dat vraagt FD-journalist Jean Dohmen zich af in WNL Opiniemakers. "Bij vele honderdduizenden mensen is hun vertrouwen in de overheid ernstig beschaamd. Het volstaat niet om te zeggen: 'Jullie zijn gepolariseerd, jullie zijn wappies.'"

Als journalist is Dohmen voorstander van een kritische houding ten opzichte van de overheid. "De les uit de toeslagenaffaire is dat een zeker wantrouwen in de politiek nodig is om de politiek scherp te houden. Als je die lijn doortrekt, heb je te maken met een groep mensen die op terechte grond zegt het niet te vertrouwen. Je moet de dialoog met die mensen aangaan, het volstaat niet om ze voor gek te verklaren."

Denigrerend

Psychiater en columnist Esther van Fenema: "Ik vind de term 'wappies' erg denigrerend. Het zijn mensen met een mening en emoties. Zij ervaren wantrouwen en zijn onzeker over zaken."

Er wordt volgens haar onvoldoende naar bezorgde burgers geluisterd. "Er is een gebrek aan communicatie, en echt wakker liggen van wat er met de bevolking gebeurt. Wat bezielt die mensen die wij wappies noemen? Dat willen doorgronden, in plaats van je belangen in Den Haag blijven behartigen. Dat heb ik gemist. Mensen zijn niet gek, ze voelen of ze wel of niet serieus worden genomen."

LEES OOK: Socioloog: moeten bereid zijn te luisteren naar complotdenkers

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau