Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Voedselbank Leeuwarden dicht om muizen en ratten, moet voor mogelijk 100.000 euro aan eten weggooien

Redactie

Bijna al het eten van de voedselbank van Leeuwarden moet worden weggegooid omdat er muizen en ratten in zitten. Dat meldt Omrop Fryslân. De voedselbank sluit daarom noodgedwongen zijn deuren voor in ieder geval een maand.

Het is nog niet duidelijk om hoeveel eten het precies gaat en hoe muizen en ratten daarin terecht zijn gekomen. Wel had de voedselbank al langer te maken met ongedierte, maar tot nu toe was de situatie "te beheersen".

'Reken maar uit'

Mogelijk gaat het om 100.000 euro aan voedsel. "Wij geven elke maand zo'n 27.000 euro aan voedsel uit, en we hebben vaak voor drie of vier maanden aan voorraad. Dus reken maar uit", zegt Geale de Haan van de voedselbank tegen de regionale omroep.

Zo'n 1200 mensen zijn afhankelijk van de Leeuwardense voedselbank. Die krijgen twee keer per week een voedselpakket.

'Enorme financiële strop'

De mensen die nu geen gebruik meer kunnen maken van de voedselbank krijgen voedselbonnen. Daarmee kunnen ze bij supermarkten in Leeuwarden zelf eten halen.

Het voedsel was allemaal gedoneerd, maar de bonnen moet de voedselbank zelf betalen. "Dit is een enorme financiële strop", zegt De Haan. De voedselbank gaat nu in gesprek met de gemeente Leeuwarden over de schade.

LEES OOK: Voedselbanken potten geld op, extra coronageld staat op de bank

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau