Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Jong Oranje verrassend naar halve finales EK: ‘Het zit wel snor’

Redactie

Volgens hoofdredacteur van Helden Magazine Barbara Barend maakt Jong Oranje zeker kans op de titel. Veel mensen maken ook de opmerking dat de spelers van Jong Oranje beduidend minder waard zijn dan die van Jong Frankrijk. "Dan hebben ze het over de transferwaarde. Sommige jongens zijn al voor veertig, vijftig miljoen euro getransfereerd naar grote clubs zoals Bayern München en clubs in Engeland maar ze spelen ook bij de grote clubs in Frankrijk. Als je als Jong Oranje dit elftal verslaat, lekker Duits in de laatste seconden winnen, en dan is de volgende tegenstander Duitsland dan zeg ik: dat komt wel goed."

'Wij hebben altijd een hele goede jeugd'

Maar een goede lichting belooft helaas niet altijd iets voor de toekomst van het Nederlands elftal, legt Barend uit. "Wij zijn onder Foppe de Haan met Jong Oranje kampioen geworden en ik geloof dat wij van één of twee jongens daarna nog iets hebben gehoord. Royston Drenthe was toen de grote held. Maar dit zijn jongens die al heel ver zijn, die ook al bij Ajax, Feyenoord en topclubs in het buitenland al goed spelen."

Nederlandse jongens leveren in het algemeen wat minder geld op, merkt de sportjournaliste op. "Dat is gek maar wij hebben een hele goede opleiding in Nederland. Wij hebben altijd een hele goede jeugd en deze jongens zijn ook al heel professioneel en hadden ook al meegekund met het grote Oranje, zoals Boadu en Stengs. Maar ze hebben ervoor gekozen om ze met Jong Oranje mee te laten gaan. Bij het grote Oranje zitten ook nog een aantal spelers die hier mee hadden mogen doen. Dus het zit wel snor."

Ook op sociale media is er veel lof voor Jong Oranje na de overwinning op Jong Frankrijk:

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau