Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Winkelen zonder afspraak weer mogelijk, ‘winkelstraat blijvend veranderd’

Peter Visser

Niet alleen kunnen we vandaag weer een biertje drinken op het terras en is de avondklok verleden tijd, ook winkelen zonder afspraak mag weer. Miranda Lepping, eigenaar van een kledingwinkel in Berkel en Rodenrijs, hoopt dat mensen zonder angst naar binnen stappen. Ze neemt een aantal aanpassingen door corona mee naar de toekomst.

"Het is een spannende ochtend omdat we eindelijk weer open mogen, zonder afspraken", zegt ze in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Ik hoop dat mensen weer naar binnen durven zonder de angst of ze wel mogen komen kijken. Ik hoop dat het weer normaal is. Daar hebben we erg behoefte aan."

Volgens collega Nathalie de Jong was de afgelopen periode niet alleen maar negatief voor de kledingwinkel. "Ik denk dat wij zijn gaan omdenken. Er mocht best wel weer een hoop. We zijn heel veel via social media gaan doen, wat eigenlijk niet onze maincore is. Dat vinden we minder leuk. Maar wat moet dat moet en het heeft goed gewerkt."

Beste van twee werelden

Miranda merkte de afgelopen weken dat klanten het soms fijn vonden om te winkelen op afspraak. "Dan heb je de tijd voor iemand en dan kunnen ze rustig kiezen wat ze wel en niet aan willen. Dat gaan we vaker hanteren." Het beste van twee werelden, zegt Miranda.

Ook kunnen zo mensen die bang zijn om in de winkel besmet te raken toch langskomen. Nathalie: "Een soort private shopping wordt het dan. Met een kopje koffie en alle aandacht."

'Winkelstraat blijvend veranderd'

VVD-Kamerlid Thierry Aartsen heeft tijdens corona veel mooie ideeën zien ontstaan bij ondernemers. "Het is een enorme zware tijd. Als we terugblikken denk ik dat niemand er naar terugverlangt. Maar het is wel heel bijzonder hoeveel ondernemers er toch de schouders onder hebben gezet", zegt hij. "Met boxen die zijn gemaakt, met winkelen op afspraak en met online sessies. Misschien niet zoals we zouden willen, maar het is wel heel bijzonder dat mensen toch dat optimistische ondernemerschap hebben gehad om er iets van te maken."

Aartsen denkt dat er door corona de winkelstraat blijvend is veranderd. "Ik denk dat veel mensen herkennen dat bij kopen op afspraak het fijn is om die persoonlijke aandacht te hebben", zegt hij. "En online is er best wat gebeurd. Ik denk dat mensen die voorheen nooit iets online kochten, dat noodgedwongen wel zijn gaan doen. Dat zal denk ik effect blijven hebben", aldus de VVD'er.

LEES OOK: Avondklok van de baan, maar nog geen reden voor vreugde bij clubs

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau