Ook de markt voor niet-etenswaren mag weer open, toch angst voor code zwart
De winkels mogen weer open en dat betekent dat ook marktkramen waar geen eten wordt verkocht, maar andere goederen, ook weer open mogen. Deze kramen moesten bijna vijf maanden geleden de deuren sluiten.
Fred Seegers, eigenaar van marktkraam Fournituren zegt in Goedemorgen Nederland op NPO 1: ''Het is heel vreemd als er tegen je gezegd wordt: ga maar 4,5 maand dicht. En als je een beetje kunt rekenen, dan liggen de verhoudingen heel anders nu dan vorig jaar.'' Met dat laatste doelt de marktkoopman op de besmettingscijfers die nu weer een hoogtepunt lijken te bereiken.
'Timing is goed'
VVD-Kamerlid Thierry Aartsen: ''We moeten onze ogen niet sluiten voor de ellende van nu, maar de timing van de versoepelingen is goed.'' Volgens Aartsen schreeuwt de samenleving na deze strengste lockdown tot nu toe om versoepelingen. Daar niet aan toegeven is ook geen optie volgens het Kamerlid.
Artsen zoals Diederik Gommers denken toch anders over de timing. ''Er is zeker angst voor code zwart'', zegt Mai Neijens, huisarts in Landsmeer. ''We moeten de nadruk blijven leggen op vaccineren.''
LEES OOK: Huisarts Landsmeer: ‘We verwachten over twee weken een piek’