Banaan aan de rand van de afgrond door schimmelinfectie
Het gaat niet goed met de banaan. De fruitsoort wordt namelijk bedreigd door een schimmelinfectie die over de hele wereld bananenplantages aantast. Wetenschappers waarschuwen voor de gevolgen.
De schimmel wordt ook wel vergeleken met een 'hart-en-vaatziekte voor planten'. Het gaat namelijk in de plantenvaten zitten en maakt de bananenplant van binnenuit kapot. Bijkomend effect is dat als dat gebeurt, de grond tien jaar onbruikbaar is geworden.
Voor het eerst ontdekt in Indonesië
De schimmel werd voor het eerst ontdekt in Indonesië en waaide daarna over naar Taiwan, Afrika en Zuid-Amerika; de grootmachten in de bananenindustrie.
De oplossing lijkt voorhanden: nieuwe bananenrassen kweken. Moeilijkheidsgraad is wel dat dit nieuwe ras resistent moet zijn tegen de schimmel en dit ras lijkt nog niet te bestaan.