RIVM: 7513 nieuwe besmettingen
Bij het RIVM zijn tot 10.00 uur vanmorgen 7513 nieuwe bevestigde coronabesmettingen gemeld. Dat zijn er 1324 minder dan gisteren.
Gemiddeld stijgt het aantal positieve coronatests juist: afgelopen week werden gemiddeld 7308 positieve tests per dag geregistreerd. Dat is een stijging van 13 procent vergeleken met vorige week.
2248 coronapatiënten in het ziekenhuis
In de ziekenhuizen nam de bezetting toe. Er zijn dus meer coronapatiënten opgenomen dan dat er werden ontslagen of overleden.
Er liggen nu 2248 mensen met corona in het ziekenhuis (gisteren: 2238), van wie 655 op de IC (gisteren: 643), meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
15 overleden covid-patiënten
Bij het RIVM werden 15 overleden coronapatiënten gemeld. Gisteren waren dat er nog 29. De afgelopen zeven dagen registreerde het RIVM gemiddeld 27 doden per dag, tegen 30 doden per dag een week eerder.
Hoe het aantal doden zich ontwikkelt, hangt mede af van het aantal besmettingen in verpleeghuizen. Er zijn nu 219 verpleeghuizen waar de afgelopen twee weken minimaal één coronabesmetting is vastgesteld. Een week geleden waren dat er 245.
LEES OOK: Korpschef Henk van Essen: Politiek wees eenduidig in coronabeleid