Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Wolf doodgereden in Ede, echtpaar komt met de schrik vrij

Floortje van Gameren

In Ede, op de provinciale weg N224, is zaterdagochtend een wolf doodgereden. Het gaat om een vrouwtje die naar alle waarschijnlijkheid al langer in de regio verbleef en dus op het verkeerde moment de weg overstak. Dat schrijft Omroep Gelderland.

De aanrijding gebeurde ter hoogte van restaurant Planken Wambuis aan de Verlengde Arnhemseweg. Een echtpaar raakte het dier met hun auto. Jachtopzichter Jan Otter van de gemeente Ede werd vervolgens ingeschakeld. "Toen ik eenmaal ter plaatse was, was de wolvin al dood", zegt hij tegen Omroep Gelderland.

Het karkas van de wolvin wordt overgebracht naar het Dutch Wildlife Health Center van de Universiteit Utrecht, waar onder meer zal worden onderzocht hoe oud het dier was.

LEES OOK: 19-jarige man doet zich voor als agent en deelt nepboetes uit

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau