Piet Paulusma: er komt binnen vijf jaar een Elfstedentocht
Zodra het in Nederland nog maar een graadje vriest, rijst de vraag: krijgen we een Elfstedentocht? Nu is deze in 2021 uitgesloten door de pandemie, maar de huidige winterperiode stemt Piet Paulusma wel uiterst optimistisch. "Er komt binnen vijf jaar zo veel ijs te liggen dat er een Elfstedentocht gehouden kan worden", zegt hij in WNL Op Zaterdag op NPO Radio 1.
De 'Siberische kou' en de sneeuwval waar Nederland vanaf dit weekend mee te maken krijgt toont volgens Paulusma aan dat er ook in een tijd van opwarming nog wel degelijk winter kan voorkomen. Waar velen de hoop op een Elfstedentocht in de toekomst hebben opgegeven, geldt dat voor Paulusma dus zeker niet. Wel benadrukt hij dat hij alleen verstand heeft van het ijs. "Over corona en dat soort dingen, daar ga ik niet over", lacht hij.
Schaatsen
De komende week kan er in ieder geval geschaatst worden, zo zegt Paulusma. "Als je kijkt naar de temperaturen, die gaan tot -10. Als het meezit met het weer en het is helder, denk ik dat er geschaatst kan worden", zegt hij. Wel waarschuwt hij dat dat ijsgroei niet "over een uurtje in de nacht" gaat en dat dat minstens 24 uur duurt. "Maar we kunnen wel schaatsen. Ik hoop het wel!"
LEES OOK: Rijkswaterstaat: ‘Kan dat we tientallen miljoenen kilo’s zout moeten strooien’