Noodbevel afgekondigd voor hele stad Apeldoorn
Burgemeester van Apeldoorn Ton Heerts heeft voor de hele stad Apeldoorn een noodbevel afgekondigd. Dat meldt de gemeente. De politie kan preventief fouilleren bij alle toegangswegen naar Apeldoorn en in de stad. Ook kunnen mensen die geen geldige reden hebben om in de stad te zijn worden weggestuurd.
Aanleiding voor het noodbevel zijn oproepen op social media om zondag als protest tegen de coronamaatregelen te gaan ‘koffiedrinken’ op het Zwitsalterrein in Apeldoorn. Ook zouden er geluiden zijn om te verzamelen op het Marktplein. Vorige week zondag liepen soortgelijke protesten in Eindhoven en Amsterdam flink uit de hand.
Heerts zei eerder het protest op het Zwitsalterrein niet te willen verbieden, omdat demonstreren een grondrecht is in Nederland. Wel stelde hij een noodverordening en aanwijzingsbesluit in, waarmee de politie meer bevoegdheden heeft om mensen aan te houden en te fouilleren. Die verordening geldt voor dat Zwitsalterrein, de Apeldoornse binnenstad en het gebied rond het NS-station en ging zaterdag om 21.00 uur in en geldt tot maandag 04.30 uur.
Vanaf 10.15 uur geldt een tijdelijk noodbevel in de gehele bebouwde kom van Apeldoorn, m.u.v. de dorpen. Dat betekent dat de politie bij alle toegangswegen tot Apeldoorn en in de stad mensen preventief kan fouilleren, tegenhouden en wegsturen. Lees meer: https://t.co/5eNj1IVWVC
— Gemeente Apeldoorn (@gem_apeldoorn) January 31, 2021