Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Dit Was Het Nieuws bestaat 25 jaar: ‘Het voelt nog goed dus we gaan nog even door’

Redactie

Het programma Dit Was Het Nieuws bestaat 25 jaar, een mijlpaal voor de programmamakers. Voorlopig zijn ze ook nog niet van plan om te stoppen. Vanaf vanavond start het veertigste seizoen van het satirische nieuwsprogramma.

Presentator Harm Edens is vanaf begin af aan bij het programma betrokken. ''Er was een clubje programmamakers in Engeland die al zoiets deden en wij dachten: laten we dat ook doen'', vertelt Edens in Goedemorgen Nederland op NPO 1. ''Het voelt nog goed, dus we gaan nog even door.''

Goede teamcaptains en altijd actueel

Het probeersel van Edens en zijn collega's bleek uiteindelijk een succesformule te zijn. Edens denkt dat dat ligt aan de teamcaptains en dat het programma altijd actueel is, omdat het over het nieuws gaat.

Al een tijd zijn Peter Pannekoek en Jan Jaap van der Wal de vaste teamcaptains. Zij werden voorgegaan door onder andere Thomas Acda en Raoul Heertje. ''De teamcaptains hebben elk een eigen kijk op het nieuws en dat triggered'', aldus Edens.

Het nieuwe seizoen van Dit Was Het Nieuws zie je vanaf donderdag 14 januari 2021 om 21.30 uur op NPO 1.

LEES OOK: Defensie krijgt eindelijk twee hypermoderne schiethuizen in eigen land


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau