Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Horeca komt met nieuwe actie: ‘Winkels open, wij open’

Redactie

Zeker 65 van de 200 afdelingen van Koninklijke Horeca Nederland (KHN) kondigen nieuwe maatregelen aan. Zij komen met een nieuwe actie: winkels open = horeca open.

Dat meldt De Limburger. De afdelingen zeggen deel te willen zijn van de oplossing door in de horeca erop toe te zien dat mensen worden gespreid. Volgens hen is het niet eerlijk wanneer de winkels wel open mogen en de horeca niet.

Zij zijn ervan overtuigd dat ze de afstand tussen mensen beter kunnen garanderen in een horecazaak dan in een winkel, waar mensen 'hutjemutje' op elkaar zouden lopen.

Eerder actie

Als het kabinet niet meegaat met de wens van de afdelingen, eisen ze 100% compensatie. Eerder was er ook al actie vanuit verschillende regionale afdelingen van KHN. 50 afdelingen eisten toen dat ze compensatie zouden krijgen, anders zouden ze op 17 januari de deuren openen. Inmiddels heeft het kabinet toegezegd dat er meer steun komt.

Ondernemer en columniste Annemarie van Gaal zegt in Goedemorgen Nederland begrip te hebben voor de actie. "Restaurants hebben bewezen dat ze het goed kunnen managen en dat ze heel secuur zijn. Als ik het voor het zeggen had, zou ik zeggen: winkels open, restaurants open."

LEES OOK: KHN: ‘Vertraging met vaccineren gaat ten koste van herstel horeca’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau