Hoe gaat het leven na corona eruitzien? ‘Ontzeur, ontklaag en ontmiep vooral komend jaar’
Ons leven is drastisch veranderd door de komst van het coronavirus. De samenleving is op slot en het ziet ernaar uit dat er nog veel moet gebeuren voordat alles weer is zoals het was voor de crisis. Hoop is er wel. Het coronavaccin gaat vanaf 8 januari toegediend worden. Trendwatcher Adjiedj Bakas blikt in zijn nieuwe boek 'Het leven na corona' alvast vooruit op de samenleving als die coronavrij is.
''Daar moeten we het nu al echt over hebben, want er gaat een scheiding komen in onze maatschappij. Dat ga je over de hele wereld zien'', zegt Bakas in Goedemorgen Nederland op NPO 1. ''We krijgen groene mensen, die zijn gevaccineerd en hebben vrijheid, en we krijgen rode mensen. Deze groep wil zich niet laten vaccineren en heeft die vrijheid dus niet. We gaan een samenleving krijgen in twee versnellingen.''
'Je moet de slingers zelf ophangen'
2021 is het jaar van de Oss vertelt Bakas. ''Dit is een stug beestje dat voortploetert'', Bakas wil daarmee zeggen dat je zelf de slinger op moet hangen. "Ik zou zou zeggen: ontzeur, ontklaag en ontmiep vooral komend jaar. We moeten door en vooruitkijken. Ik ben zelf opgegroeid in de tropen en daar ben ik zo vaak geprikt dan denk ik, zo'n coronavaccin kan er nog wel bij'', aldus Bakas.
LEES OOK: Met de auto naar de bedrijfskerstborrel: ‘Je moet er wat van maken’