Horecaondernemers protesteren: ‘Het is een psychologische martelgang’
Horecaondernemers zijn boos en protesteren. In Amsterdam heeft Steven Koudijsm, eigenaar van de Spijkerbar, de oudste gaybar van de stad, iets ludieks bedacht. Het bordje van zijn gevel heeft hij omgetoverd tot een IKEA-bord. Dit doet hij als een stil protest, omdat hij ervoor vreest dat de horeca failliet gaat door de coronacrisis en dus plaats zal moeten maken voor grote ketens.
In Den Haag wordt vandaag in de buurt van het Malieveld door meerdere horecaondernemers geprotesteerd om te laten weten dat de steun van het kabinet, die afgelopen week nog miljoenen extra zei uit te trekken voor de sector, niet toereikend is. De ondernemers willen een snellere opening van de zaken en roepen op tot maatwerk. Zo vinden zij dat er een ander beleid voor café's moet gelden dan voor grote restaurants, en er moet volgens hen bij het maximaal aantal toegestane gasten gekeken worden naar het aantal vierkante meters in plaats van naar het soort zaak.
'Steunpakket niet toereikend'
"Het steunpakket is gewoon te weinig, niet toereikend. Er vloeit nu elke maand geld eruit, en op dit moment heeft de hele branche al vier miljard ingeteerd op haar eigen spaarcenten", zegt Khalid Oubaha, een van die ondernemers die vandaag in Den Haag staat, in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Het is belangrijk om onze stem te laten horen. Wij hebben ons de afgelopen negen maanden keurig aan alle afspraken gehouden, en je ziet dat inderdaad andere branches aan het draaien zijn", aldus Oubaha. "Dat bepaalde dingen daar wel kunnen, en dat wij onder een vergrootglas zitten van wat wel en wat niet kan."
De horecaondernemers voelen zich in de steek gelaten, zegt hij. "We vechten al acht, negen maanden voor perspectief en duidelijkheid. Het is ook een psychologische martelgang, omdat we het gevoel hebben dat we elke keer aan het lijntje worden gehouden."
Petitie
De ondernemers zullen vandaag een petitie aanbieden aan staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken. Daarin pleiten ze voor 100 procent financiële compensatie voor de horeca. De actie is rond het middaguur begonnen, en om 19.00 uur houden zij een lichtactie. Daarbij laten ondernemers vijf minuten lang de lichten van hun zaak branden.
LEES OOK: Kabinet trekt miljoenen extra uit voor horeca: ‘Er is meer werk aan de winkel’