Baudet wil toch weer leider worden van Forum voor Democratie, maar wordt uit bestuur gezet
De onrust in partij Forum voor Democratie blijft voortduren. Om 'de ziel van de partij te redden' roept Baudet leiderschapsverkiezingen uit, waarbij hij zichzelf kandidaat stelt. Het bestuur heeft daar een stokje voor gestoken. Zij hebben hem per direct uit het bestuur gezet. Zo laat een woordvoerder van de partij weten.
Eerder maakte Thierry Baudet bekend dat hij stopt als leider van de partij waarna Theo Hiddema ook bekendmaakte dat hij de Kamer verlaat. Gisteren gaf senator Paul Cliteur aan op te stappen. Zijn collega-senator Annabel Nanninga schreef een opiniestuk waarin ze Baudet opriep om niet meer op de kieslijst te staan voor volgend jaar. Nu blijkt dat Baudet toch weer leider wil worden van de partij die hij zelf oprichtte, maar daar is het bestuur niet blij mee.
De rust had moeten terugkeren. Maar nu dreigt de ziel van de partij verloren te gaan. Daarom schrijft @thierrybaudet leiderschapsverkiezingen uit. pic.twitter.com/5Tt8a5TiJo
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) November 25, 2020
Antisemitische en homofobe berichten
Aanleiding van de onrust zijn de berichten van de afgelopen dagen over antisemitische en homofobe berichten die rondgingen in appgroepen van JFVD, de jongerenbeweging van de partij. Prominente FVD’ers riepen op tot een grote schoonmaak binnen de JFVD en drongen aan op het vertrek van JFVD-voorzitter Freek Jansen, een vertrouweling van Baudet.
LEES OOK: FVD’er Theo Hiddema verlaat per direct Tweede Kamer