Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Een op de acht sportclubs heeft last van criminele inmenging: ‘Politie doet nauwelijks onderzoek’

Redactie

Eén op de acht amateursportclubs heeft te maken met criminele inmenging. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Binnen het amateurvoetbal was ondermijning al een bekend probleem, maar nu blijken ook andere sporten er last van te hebben.

Vaak begint het met een onschuldige donatie voor een reclamebord of shirtsponsoring. Na een aantal gulle giften komt een crimineel in het bestuur van de vereniging terecht en wordt de club gebruikt voor andere activiteiten, zoals een illegaal pokertoernooi.

'Nauwelijks onderzoek'

Clubs weten vaak niet wat ze ermee aan moeten. Politie en justitie doen nauwelijks onderzoek naar dit soort inmenging van criminelen, zo blijkt uit het onderzoek. Vaak komt de inmenging pas aan het licht wanneer een crimineel is opgepakt.

Dat het ontplooien van zulke activiteiten grote gevolgen kan hebben, weten ze bij voetbalclub Young Boys in Haarlem als geen ander. De club ging failliet, net nadat een grote geldschieter was opgepakt door de politie.

LEES OOK: Sporten zonder publiek treft amateurclubs in de portemonnee: ‘Kantine lang dicht is funest’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau