Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

5407 nieuwe coronabesmettingen, 669 minder dan gisteren

Redactie

Het aantal nieuwe coronabesmettingen in Nederland is gedaald. Tussen zaterdag- en zondagochtend zijn 5407 positieve tests geregistreerd. Zaterdag werden in eerste instantie 6093 nieuwe gevallen gemeld door het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat is nu bijgesteld naar 6076.

Het aantal sterfgevallen steeg met 21. Dat wil niet zeggen dat al deze mensen het afgelopen etmaal zijn overleden. Zaterdag meldde het RIVM 48 coronadoden. Het aantal bevestigde sterfgevallen door corona in Nederland ligt inmiddels op 8891.

Richting half miljoen coronagevallen

Het aantal coronagevallen stijgt niet meer zo snel als in oktober, maar toch stevent Nederland gestaag af op een nieuwe mijlpaal. De 500.000e besmetting in Nederland volgt waarschijnlijk in de loop van de komende week. Het is vooral een symbolische grens, want het werkelijke aantal besmettingen met het nieuwe coronavirus ligt hoogstwaarschijnlijk veel hoger.

Sinds het begin van de uitbraak in februari is het coronavirus vastgesteld bij 484.753 mensen in Nederland. Gemiddeld komen er ruim 5000 positieve tests per etmaal bij. De laatste paar weken ligt het cijfer wat lager op maandagen en dinsdagen, waarna het toeneemt op woensdagen, donderdagen en vrijdagen.

LEES OOK: Deze groepen krijgen voorrang op een coronavaccin


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau