Tien jaar cel voor No Surrender-leider Henk Kuipers
Henk Kuipers, kopstuk van motorclub No Surrender, is vrijdag veroordeeld tot tien jaar celstraf wegens het leiden van een criminele organisatie. Kuipers zat niet meer in voorarrest en moet van de rechter gelijk terug naar de gevangenis.
Mishandeling en diefstal met geweld
Naast het leidinggeven aan criminele activiteiten, heeft Kuipers zich volgens de rechters schuldig gemaakt aan mishandeling, diefstal met geweld, valsheid in geschrifte en afpersingen. Het strafproces bij de rechtbank loopt sinds 2018. Het onderzoek naar het reilen en zeilen van de motorclub startte al in 2014.
Klaas Otto en twee andere voormalige kopstukken van No Surrender zijn vrijdag ook veroordeeld tot jarenlange celstraffen. Oprichter Otto (53) kreeg 2,5 jaar opgelegd. Kuipers’ toenmalige rechterhand Theo ten V. (57) en Rico R. (44) kregen vier jaar.
Hoger beroep loopt nog
No Surrender werd in 2013 opgericht door Otto. Bij het gerechtshof in Leeuwarden loopt een door No Surrender ingesteld hoger beroep tegen het verbod op de motorclub. Dit werd vorig jaar opgelegd door de rechtbank in Assen.
LEES OOK: Interne onderzoeken van de politie schieten ernstig tekort