Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

SRV-wagens maken comeback door corona: ‘Krijg de hele dag bestellingen’

Redactie

Rijdende supermarkten zijn in deze coronatijd bezig met een opmerkelijke comeback. De SRV-wagens maken weer meer omzet en voor sommigen betekent de opleving zelfs redding van de ondergang. SRV-man Hans van Steen (50) rijdt al 31 jaar rond met zijn rijdende winkel en merkt duidelijk dat hij het een stuk drukker heeft.

SRV staat voor 'Samen Rationeel Verkopen'. De wagens waren een vertrouwd gezicht in veel buurten, totdat vanaf de helft van de jaren 90 steeds meer van deze rijdende supermarkten verdwenen. Zij konden de concurrentie met grote supermarktketens moeilijk aan.

"Als je het vergelijkt met de jaren 70 zijn er veel verdwenen, maar dat heeft mij er niet van weerhouden om in '89 toch te beginnen", vertelt Van Steen. "Mijn vader reed er al mee. Ik vind het nog steeds een prachtig beroep, ook nu."

Veel drukker

In coronatijd zijn mensen veel thuis en willen ze graag drukke supermarkten vermijden. Daardoor doen de rijdende supermarkten nu weer goede zaken. Sinds de eerste lockdown in maart heeft Van Steen het veel drukker, zo vertelt hij aan Omroep Brabant. "Mensen appen en mailen nu ook hele bestellingen door. En die lever ik dan dus aan de deur af."

Ook ChristenUnie-partijleider Gert-Jan Seegers denkt met weemoed terug aan de rijdende supermarkten. "Als kind ging ik met een melkpannetje naar de SRV-wagen. Daar heb ik mooie herinneringen aan", aldus Seegers in Goedemorgen Nederland.

LEES OOK: Tilburg zamelt geld in voor nieuwe SRV-wagen van Tonneke: ‘Hartverwarmend’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau