D66: bedenktijd bij abortus van tafel
D66 wil dat de vijf dagen bedenktijd vooraf aan het plegen van abortus wordt afgeschaft. Volgens de partij kunnen vrouwen die ongewenst zwanger zijn zelf heel goed beslissen of ze wel of geen abortus willen en is daar geen bedenktijd voor nodig.
Wetsvoorstel nog niet ingediend
Het voorstel om de wet te wijzigen en daardoor de bedenktijd te schrappen is echter nog niet ingediend door de partij. Dit komt doordat de coalitiepartijen onderling hebben afgesproken de abortuswet voor nu te laten voor wat het is. De verwachting is dus ook dat D66 haar kans grijpt bij een nieuw kabinet. De verkiezingen zijn immers dichtbij.
ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers is het niet eens met het voorstel. ''Een abortus heeft vaak een sociale reden en als vrouwen er in die vijf dagen achter kunnen komen dat er wél hulp voor ze is waardoor ze geen abortus hoeven te plegen, dan hebben we bereikt wat we willen''.
LEES OOK: D66 niet blij met ‘Team Kaag’-fanclub: ‘te weinig inhoud’