Politie krijgt eenmalige uitkering van 300 euro netto
Minister Grapperhaus heeft bekendgemaakt dat alle politiemensen een eenmalige uitkering van 300 euro netto krijgen. Het bedrag is een blijk van waardering voor het werk van de politie. De politie kampt al langere tijd met een hoge werkdruk.
Hoge druk toegenomen door coronacrisis
De minister wijst erop dat de hoge werkdruk niet nieuw is en al bekend was voor de coronacrisis. Toch heeft de crisis de druk verder opgevoerd. Zo zijn er tal van demonstraties en worden er steeds meer meldingen gemaakt van mensen met verward gedrag. Ook daar helpt de politie bij.
Structurele oplossing
Een duurzame oplossing voor het probleem laat nog op zich wachten. Grapperhaus heeft al eerder maatregelen genomen om de onderbezetting - en daardoor de werkdruk - te verminderen. Zo is de opleidingsduur ingekort. Het zal volgens Grapperhaus zeker tot 2024 duren voordat zijn eerder getroffen maatregelen effect hebben. Met deze eenmalig uitkering wil hij toch de politie verder tegemoetkomen.