Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politie heeft handen vol aan illegale feesten: beboeten niet hoogste prioriteit

Redactie

In Hilversum werd afgelopen zaterdagnacht een illegale rave opgerold waarbij zo'n driehonderd mensen aanwezig waren. Een dj en een bezoeker die een agent zou hebben geschopt zijn aangehouden, maar er werden verder geen boetes uitgedeeld.

Dat is ook niet de prioriteit van de politie op dat moment, zegt Ruud Verkuijlen, programmamanager Geweld tegen Politieambtenaren bij de Nationale Politie. "Zodra wij zo'n feest zien is de eerste prioriteit om te zorgen dat wij die groepen uit elkaar houden. Dat levert besmettingen op, dat is het risico wat we lopen."

'Beschamend'

Verkuijlen noemt het "beschamend" dat mensen de verantwoording niet nemen en zo'n feest organiseren. "Dit is gewoon idioot veel mensen op een hele kleine oppervlakte, dus je probeert zo snel mogelijk iedereen uit elkaar te halen", zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "En om driehonderd mensen met een aantal collega's allemaal te bekeuren, hoe graag we dat ook zouden willen, is niet haalbaar op dat moment."

Daarom focust de politie zich er vooral op het feest te verstoren en ervoor te zorgen dat mensen weer hun eigen weg gaan en niet dicht op elkaar staan. "De volksgezondheid is op dat moment onze hoogste prioriteit."

Tekst gaat verder onder de tweet.

Failed to load content from twitter.com. Status Code: 404

Feesten worden wekelijks georganiseerd

Volgens een anonieme bezoeker van het feest worden dit soort illegale feesten wekelijks rondom Amsterdam georganiseerd. "Dit gebeurt de hele zomer al", zegt de bezoeker tegen de NOS. Deze bezoeker komt zelf uit Amsterdam en wil niet te ver reizen voor dit soort feesten, maar er zijn genoeg mensen die dit wel doen. "Elk feest spreek ik mensen die vanuit heel Nederland komen."

Zo kwam de bezoeker zaterdagnacht in Hilversum bekenden uit Deventer, Beverwijk en zelfs Duitsland tegen. "Je ziet ze van heinde en verre komen", zegt politieagent Verkuijlen daarover. "Dat is ook wel een teken dat er een behoefte is om met elkaar samenzijn te hebben. Maar dat gaat nu eenmaal niet in deze tijd."

LEES OOK: Politie voorkomt illegaal feest onder viaduct in Ede

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau