Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Koning Willem-Alexander heeft speciaal koninklijk mondkapje

Redactie

Koning Willem-Alexander heeft een nieuw mondkapje. De koning reikte gisteren de Prijs voor de Vrije Schilderkunst uit in het Koninklijk Paleis in Amsterdam. Daarbij had hij een koninklijk blauw mondkapje op met een kroontje erop. Ook de voering heeft een koninklijk tintje: die is namelijk royaal oranje.

Of koningin Máxima bij haar volgende publieke verschijning ook zo'n koninklijk mondkapje draagt is nog onbekend. Waarschijnlijk wel, want gisteren had ook de aanwezige koninklijke hofhouding een soortgelijk kapje gekregen.

Ook Tweede Kamerleden hebben mondkapjes gekregen die speciaal voor hen gemaakt zijn, zegt CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt in Goedemorgen Nederland. "Die waren speciaal gemaakt voor tijdens Prinsjesdag. Sinds deze week dien je ervoor te zorgen dat je die ook ophebt in de Tweede Kamer."

'Mijn hoofd is boller'

Dat mondkapje was niet op maat gemaakt, merkte Omtzigt . "Het was één maat. Aangezien mijn hoofd boller is dan gemiddeld, ging dat maar net aan goed. Wat dat betreft ben ik blij dat er in de winkel meerdere maten liggen. Ik moet niet de small-versie pakken."

LEES OOK: Koning Willem-Alexander met baard op herdenkingsmunt


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau