Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

CDA wil opheldering over tekort aan remdesivir, een belangrijke corona-virusremmer

Redactie

Het CDA wil opheldering over een tekort aan remdesivir, de bekendste virusremmer van Covid-19. Ziekenhuizen kunnen dit medicijn op dit moment niet bestellen. Dat melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het ministerie van Volksgezondheid in een reactie op vragen van het FD.

Remdesivir, dat ooit is ontwikkeld tegen hepatitis C en ebola, wordt gebruikt op de verpleegafdelingen bij patiënten die kampen met ademhalingsmoeilijkheden. Ook de met het coronavirus besmette Amerikaanse president Donald Trump kreeg het medicijn toegediend. Het medicijn zou de behandelduur kunnen inkorten.

De Europese Commissie is verantwoordelijk voor de inkoop van remdesivir. En hoewel er vraag is vanuit Nederland, kan het op dit moment niet worden geleverd. De vraag is nu of dit betekent dat andere Europese landen in hetzelfde schuitje zitten, of dat wij nu aan het kortste eind trekken.

Dat er nu te weinig van de virusremmer is, is "natuurlijk niet goed", zegt D66-Kamerlid Jan Paternotte in Goedemorgen Nederland. "Het leek er een tijdje geleden op dat we dit überhaupt niet in Europa zouden kunnen krijgen. Maar gelukkig heeft de Europese Commissie ervoor kunnen zorgen dat we wel afspraken met die Amerikaanse farmaceut kunnen maken, waardoor het naar Europa kwam."

Opheldering

Ook Paternotte vindt dat dit opgehelderd moet worden. "Heeft Nederland aangegeven hier genoeg van te willen, zijn de juiste inschattingen gemaakt? Maar we moeten er vooral snel voor zorgen dat we die productie weer op orde hebben."

LEES OOK: ‘We hadden nu al virusremmers tegen corona kunnen hebben’


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau