Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Onrust over mondkapjes op Linde College in Wolvega: ouder roept op school te bezetten

Redactie

Het Linde College in het Friese Wolvega heeft dit weekend maatregelen genomen vanwege een aangekondigd protest tegen het mondkapjesbeleid van de school. Sinds maandag geeft ze dringende advies om mondkapjes te dragen. Ouder Martin Mourik, lid van de actiegroep Viruswaarheid, is het het hier niet mee eens en roept andere ouders op de school te bezetten.

Veel middelbare scholen voeren maandag de regel in dat leerlingen mondkapjes moeten dragen. Dat moet in de gangen, als ze in de klas zitten mogen de mondkapjes weer af.

"Hiermee zitten ze aan onze kinderen. Dat laat ik niet toe", zegt Mourik eerder tegen de Leeuwarder Courant.

Meegenomen in politiebusje

De ouder kreeg echter geen ruimte van de politie om maandag bij de school actie te voeren. Dat mocht wel bij de drafbaan in het Victoria Park Wolvega, maar dat wilde hij niet. Mourik werd meegenomen in een politiebusje.

De school heeft zondag een brief aan ouders gestuurd waarin de maatregelen worden aangekondigd. In de brief is te lezen dat het Linde College de onrust betreurt.

LEES OOK: Dringend mondkapjesadvies buiten lessen in middelbare school


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau