‘Goede kans op vervolging en veroordeling Akwasi naar aanleiding van tweets’
Rapper Akwasi kwam dit weekend in opspraak doordat oudere berichten op Twitter naar boven kwamen waarin hij sprak over het vermoorden van Zwarte Piet. Volgens strafrechtadvocaat Mark Teurlings is er een goede kans dat Akwasi in het onderzoek dat naar hem loopt wordt vervolgd en veroordeeld. Dat zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.
"Zijn oude tweets gaan echt te ver en kunnen misschien gebruikt worden in het onderzoek van justitie om te kijken of hij vervolgd kan worden", zegt Teurlings. "Akwasi moet goed beseffen dat er gekken rondlopen in Nederland die daar een voorbeeld aan nemen. Die verwijzen naar zijn teksten en dan daadwerkelijk de daad bij het woord voegen. Dan gaat het niet om een fictief persoon, want iedereen weet wie met Sint en Piet worden bedoeld."
Black Lives Matter-demonstratie
Op 1 juni kwam Akwasi ook in opspraak omdat hij bij het Black Lives Matter-protest op de Dam zei dat hij een Zwarte Piet in zijn gezicht wilde trappen. Het Openbaar Ministerie besloot hierop de strafbaarheid van de uitspraken van Akwasi te onderzoeken, mogelijk zou hij schuldig zijn aan het oproepen tot het plegen van een misdrijf.
LEES OOK: Akwasi na ophef: ‘Ik kan me de tweets niet eens herinneren’
'Wees eens eerlijk'
Theaterproducent Albert Verlinde, te gast bij Goedemorgen Nederland, vindt dat Akwasi een keer eerlijk moet zijn. "Je mag ergens voor of tegen zijn en je mag gepassioneerd zijn. Maar bij hem blijkt er iedere keer nog iets meer te spelen dan hij zelf zegt. Wees nou eens een keer eerlijk, zeg waar je voor staat. Zeg dat je ook spijt hebt dat je in het verleden dingen hebt geschreven die heel heftig waren."
D66-fractievoorzitter Rob Jetten vindt het verstandig dat Akwasi inmiddels afstand heeft genomen van de uitspraken van een paar jaar geleden. "Je ziet dat de Pietendiscussie de afgelopen jaren zo emotioneel is geworden. Ik hoop vooral dat we dit jaar weer een leuk kinderfeest kunnen organiseren met een klein beetje aanpassingen zodat iedereen zich er prettig bij voelt."
Akwasi zei tegen het AD in eerste instantie dat hij zich de tweets niet kon herinneren, de media zouden hierover liegen. Het account van Akwasi is inmiddels verwijderd.
Sticks and stones, #Akwasi. pic.twitter.com/zo6VU6i9aY
— Bart Nijman (@BartNijman) September 5, 2020