Schrijver Herman Brusselmans wordt columnist bij TPO
Schrijver Herman Brusselmans gaat vanaf woensdag aan de slag bij The Post Online (TPO). Dat meldt die website aan Omroep WNL. Brusselmans werd vorige week ontslagen bij Nieuwe Revu nadat columns over prinses Amalia en zangeres Shirma Rouse negatief in het nieuws kwamen.
"Herman Brusselmans is kwetsend en zou eens wat meer rekening moeten houden met de gevoelens van de toch al zo breekbare Nederlanders. Jammer dan!", zo kondigt TPO de columns van Brusselmans aan in een persbericht. "Vanaf nu zal Brusselmans de gevoelige Hollanders elke week op de befaamde Brusselmans-wijze fileren. Wij zitten alvast klaar voor #ophef."
Rouse geraakt door column Brusselmans
Brusselmans schreef over Rouse dat "ze door de vetzucht in haar kaken moeilijk kan praten, maar zingen ging dan weer wel". Zij reageerde vorige week in Jinek op het stuk van Brusselmans en liet weten hierdoor geraakt te zijn. Over Amalia schreef Brusselmans: "de buste heeft Amalia van haar moeder geërfd, en hoewel ze pas de 17 jaar nadert, kun je moeilijk naast die bos hout voor de deur kijken."
Storm aan kritiek
Volgens een woordvoerder van Nieuwe Revu zat het al in de planning om te stoppen met de bijdragen van Brusselmans. De commotie die ontstond na de columns had zijn weerslag had op het blad en Uitgeverij Pijper en zouden het een en ander hebben bespoedigd. Op sociale media en op tv ontstond er een storm aan kritiek op de schrijver.
LEES OOK: Brusselmans verbaasd over Nederland: ‘Jullie waren het land waar alles mocht en alles kon’