COA wil extra quarantaineplekken voor asielzoekers
Het Centraal Orgaan opvangers Asielzoekers (COA) doet een dringende oproep aan het Veiligheidsberaad om quarantaineplekken beschikbaar te stellen voor asielzoekers. Asielzoekerscentra zijn nu bij een corona-uitbraak slechts in staat om enkele asielzoekers te isoleren. Dat bevestigt het COA op basis van berichtgeving van RTL Nieuws.
De oproep wordt gedaan door de bestuursvoorzitter Milo Schoenmaker van het COA in een brief aan de voorzitter van het Veiligheidsberaad, Hubert Bruls. Dit overlegorgaan bestaat uit de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio. Zij komen maandagavond bij elkaar om het over het coronabeleid te hebben, daarbij wordt dit onderwerp ook besproken.
COA zoekt maanden naar grotere locatie
Een woordvoerder van het COA laat weten dat azc's momenteel enkele plekken hebben ingericht waar mensen kunnen worden afgezonderd. "Maar daar kan je niet twintig à dertig mensen onderbrengen." Het COA zoekt al maanden naar grotere locaties, maar tot nu toe nog zonder succes. Daarom vraagt Schoenmaker nu elk van de 25 veiligheidsregio's een grotere quarantainelocatie beschikbaar te stellen.
LEES OOK: Fors minder asielaanvragen door coronacrisis, laagste aantal in twintig jaar