Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

RIVM: 527 nieuwe besmettingen, 38 coronapatiënten op intensive care

Redactie

Er zijn bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) sinds zondagochtend 527 meldingen over nieuwe coronabesmettingen binnengekomen. Dat meldt ANP. Het aantal positieve coronatests ligt daarmee iets hoger dan een dag eerder, toen waren er volgens de GGD'en 508 nieuwe gevallen.

Deze cijfers zijn gepubliceerd op het zogeheten coronadashboard van de Rijksoverheid. Het blijft een trend dat het virus zich momenteel voornamelijk verspreidt onder relatief jonge mensen: de helft van de positief geteste personen is tussen de 20 en 40 jaar, 14 procent onder de 20 en 24 procent tussen de 40 en 60 jaar. Onder ouderen verspreidt het virus zich momenteel minder snel: slechts 10 procent van de besmette personen is 60 jaar of ouder.

Het aantal Covid-19-patiënten op de intensivecareafdelingen van ziekenhuizen is momenteel 38, vijf meer dan zondag. 94 coronapatiënten zijn opgenomen op een verpleegafdeling. Het gemiddeld aantal coronapatiënten bij ziekenhuizen is nu twee. "De Covid-zorg staat daarmee de reguliere zorg in het geheel niet in de weg", zegt voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.

Aantal besmettingen in Amsterdam blijft het hoogst

Het aantal besmettingen is nog altijd het hoogst in Amsterdam en omstreken. Daar zijn tussen zondag- en maandagochtend 116 mensen positief getest, in de regio Haaglanden kregen 94 mensen een positief testresultaat en in de provincie Utrecht bleken 49 mensen het virus te hebben opgelopen.

LEES OOK: RIVM: Meer doden en ziekenhuisopnames, iets minder nieuwe besmettingen

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau