Grapperhaus vindt zich nog geloofwaardig: ‘Echt mijn best gedaan om aan regels te voldoen’
Minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) vindt dat zijn geloofwaardigheid niet verloren is. Dat zegt hij als reactie op de ontstane ophef rond zijn persoon, nadat bleek dat afgelopen zaterdag tijdens zijn huwelijk de coronaregels zijn overtreden. Gasten hielden niet altijd genoeg afstand, zo is te zien op foto's.
"Nederland heeft kunnen zien dat ik op mijn eigen huwelijk echt mijn best heb gedaan aan de regels te voldoen", zei hij voor het begin van de ministerraad. Grapperhaus vindt dat hij geloofwaardig kan blijven optreden als baas van het ministerie van Justitie en Veiligheid, dat erop toeziet dat de coronaregels worden nageleefd.
Dat het tijdens de bruiloft niet is gelukt om de coronaregels te handhaven, spijt de minister. De kwestie is donderdag al in de ministerraad aan de orde geweest.
Steun voor Grapperhaus
Ook staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Justitie en Veiligheid), die het huwelijk voltrok, vindt dat Grapperhaus nog als minister geloofwaardig is. "Alle maatregelen zijn genomen om te zorgen dat de 1,5 meter afstand gehouden kon worden." Het is volgens haar ook "lastig" om het de hele tijd goed te laten gaan.
Voor vicepremier en minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid is met de spijtbetuiging van zijn partijgenoot Grapperhaus de zaak afgedaan. "Ferd is zeer geloofwaardig."
Hierbij mijn reactie op de foto’s van mijn huwelijk. pic.twitter.com/2b8XqQMCsf
— Ferd Grapperhaus (@ferdgrapperhaus) August 27, 2020
De foto waardoor de ophef ontstond.