Weer huis beschoten in Amsterdam, derde schietincident in een week
In Amsterdam is in de afgelopen nacht opnieuw een huis beschoten. Dit keer gebeurde dat aan het Nieuwersluishof in Amsterdam Zuidoost. De woning is meerdere keren beschoten. Er zijn geen gewonden gevallen, meldt de politie.
Dit is het derde schietincident wat zich in de afgelopen week voordoet in de hoofdstad. Zo werd er dinsdagmiddag in de Vechtstraat in de Rivierenbuurt op straat een man neergeschoten. Dat was naar verluidt Danzel S. (23) uit Holendrecht, die ook bekend staat als rapper Bigidagoe. Hij maakt het volgens de politie naar omstandigheden goed.
Volgens Het Parool woont de moeder van de dinsdag neergeschoten rapper in het appartement dat nu beschoten is. De politie wil niks zeggen over de identiteit van de bewoner en onderzoekt of er een verband is tussen de twee schietpartijen, schrijft de NOS.
Rond 4.00 uur is (opnieuw) geschoten in de Vechtstraat in Amsterdam-Zuid. Daarbij is één man gewond geraakt. Hij is aanspreekbaar overgebracht naar het ziekenhuis.
— Politie Eenheid Amsterdam (@POL_Amsterdam) August 26, 2020
Getuige geweest, beeldmateriaal of meer informatie? Bel 0900-8844 of Meld Misdaad Anoniem 0800-7000.
Rapformatie Zone 6
Rapper Bigidagoe wordt gezien als de rechterhand van Joël H., alias Joey AK, de frontman van rapformatie Zone 6. Rond deze rapformatie is het al maanden onrustig. Sommige van de leden worden aan internationale drugshandel gelinkt.
Frontman Joël H. zit op dit moment vast voor het ontvoeren van een moeder en haar twee jonge kinderen. Dat deed hij samen met twee vrienden. Hij zou kokend water in het nek van de moeder hebben gegoten. Ook zou hij met een vuurwapen op haar hoofd hebben geslagen. Ze werd er van beschuldigd een groot geldbedrag te hebben gestolen van H.
Verband?
In diezelfde straat werd woensdagochtend om 4.00 uur 's ochtends weer een woning beschoten. Daarbij raakte een aanwezige gewond. Deze woning blijkt van de 19-jarige rapper 'Justin van Zuid' te zijn, maar wie het slachtoffer is is nog onbekend. Hij is naar het ziekenhuis gebracht, maar is niet in levensgevaar. Bij het huis zijn meerdere kogelinslagen.
Voor geen enkele van de schietincidenten is nog iemand opgepakt. De politie doet onderzoek.