Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Schilderij van Frans Hals voor derde keer gestolen

Redactie

Het schilderij 'Twee lachende jongens' van Frans Hals is vannacht gestolen uit het museum Het Hofje van Aerden in Leerdam. Dat meldt de politie. Het is voor de derde keer dat het schilderij is gestolen.

Midden in de nacht werd er ingebroken in het museum. De politie kwam direct naar het museum toen het alarm afging, maar toen bleken de daders al vertrokken. Ze hadden de achterdeur geforceerd en doelgericht de Frans Hals van de muur gehaald.

Eerdere diefstal

In 2011 en 1988 werd de 'Twee lachende jongens' eveneens gestolen, de eerste keer tegelijk met het doek 'Bosgezicht met bloeiende vlier' van Jacob van Ruisdael. De doeken waren toen respectievelijk zes maanden en drie jaar zoek.

De recherche is een onderzoek gestart en roept getuigen op om zich te melden.

LEES OOK: Het bizarre verhaal van de grootste kunstroof in de Nederlandse geschiedenis

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau