Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politie Rotterdam houdt rekening met meer ongeregeldheden

Peter Visser

De politie in Rotterdam houdt rekening met meer ongeregeldheden in de stad. Dinsdagavond verstoorden zo’n negentig relschoppers de rust in de wijk Feijenoord. Ze stichtten brandjes en richtten vernielingen aan. Het resulteerde in vijf arrestaties.

De politie wist de rust rond middernacht te herstellen. Een jongen van 17 uit Gouda en een man van 22 uit Dordrecht werden aangehouden voor belediging, twee Rotterdamse jongens van 15 en 16 jaar voor brandstichting. Een 13-jarige jongen uit Rotterdam werd opgepakt voor vandalisme.

De politie deelde ook verschillende bekeuringen uit voor onder meer het verstoren van de openbare orde. Van zo’n vijftig jongeren zijn de namen genoteerd.

Brief aan relschoppers

Meer dan de helft van de betrokkenen van dinsdagavond is in beeld gebracht. Het gaat vooral om jongeren. De politie gaat met de ouders in gesprek. "Ook ontvangen zij een brief uit naam van de burgemeester waarin ze dringend worden verzocht geen deel meer te nemen aan de ongeregeldheden", schrijft de politie.

Politie houdt social media in de gaten

De politie houdt geluiden op social media en zaken die leven op straat in de gaten. Er wordt opgetreden als dat nodig is om escalatie te voorkomen.

Ook op andere plekken in het land, zoals in Utrecht en Den Haag, zorgden groepen jongeren de afgelopen week voor veel onrust.

LEES OOK: Onrust in Utrecht: burgemeester Den Oudsten eerder terug van vakantie


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau