Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gegevens van meer dan tweeduizend NS-reizigers gestolen

Redactie

De privégegevens van ongeveer 2200 mensen die met de NS reizen zijn mogelijk in verkeerde handen gevallen. Kwaadwillenden hebben toegang gekregen tot hun accounts. Deze zijn uit voorzorg geblokkeerd. In sommige gevallen kon ook de reishistorie worden ingezien. Dit kan als de ov-chipkaart van de klant is gekoppeld aan het online account. De NS sluit niet uit dat mogelijk meer klanten slachtoffer zijn.

De inbraak werd woensdag opgemerkt door de NS. Zondag was er op de site van de vervoerder namelijk een piek in bezoekersverkeer, en er werden pogingen gedaan om in te loggen op gebruikersaccounts van klanten.

Gebruik verschillende wachtwoorden

Waarschijnlijk wilden de 'inbrekers' kijken of ze bij de NS konden inloggen met gebruikersnamen en wachtwoorden die bij andere sites waren gestolen. Dat gebeurt vaker. Op internet circuleren namelijk lijsten met talloze e-mailadressen in combinatie met verschillende wachtwoorden. Om die reden wordt ook geadviseerd veel verschillende wachtwoorden te gebruiken. Bij ongeveer 2200 accounts, en misschien meer, kwamen ze binnen. De NS raadt getroffen gebruikers aan om een ander wachtwoord te gebruiken.

Geen aanwijzingen voor misbruik gegevens

Er wordt nog gekeken of de gegevens misbruikt zijn. "Vooralsnog zijn daar geen aanwijzingen voor. Als dat wel het geval blijkt zullen we klanten verder informeren", vertelt een woordvoerder tegen het AD.

De NS heeft de inbraak gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens en heeft aangifte van computervredebreuk gedaan bij de politie.

LEES OOK: Ook Twitteraccount van Geert Wilders gehackt: ‘Echt heel vervelend’

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau