Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

GGD boekt 100.000ste afspraak voor coronatest: ‘Proces loopt nu gesmeerd’

Redactie

De GGD heeft donderdagmiddag de 100.000ste afspraak gemaakt voor een coronatest. Sinds 1 juni kan iedere Nederlander die bang is het virus onder de leden te hebben omdat hij of zij milde klachten heeft, een afspraak maken. "Na een hectisch begin met ongekende aantallen bellers en opstartproblemen, loopt het proces om afspraken te maken nu gesmeerd bij het landelijk nummer", schrijft de GGD op hun eigen site.

"We wisten dat we hobbels zouden tegenkomen en die kwamen we ook tegen en die hebben we grotendeels geslecht. Inmiddels is de bereikbaarheid van 0800-1202 ronduit prima", zegt Sjaak de Gouw, directeur publieke gezondheid GGD GHOR Hollands Midden.

Nog niet helemaal tevreden

Helemaal tevreden is hij nog niet. Op dit moment streeft de GGD naar een uitslag binnen 24 uur, maar 48 uur is het uiterste. "Dat is ronduit vervelend voor de vier procent die zo lang moet wachten", vindt De Gouw. "Het is en blijft een enorme operatie."

LEES OOK: WHO-chef waarschuwt: coronavirus wordt wereldwijd nog steeds erger


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau