Grapperhaus daagde jongeren met succes uit tot #slimmerchillen: ‘Als de Ferd het zegt’
Om jongeren bewuster te laten worden van de coronamaatregelen, daagde Ferd Grapperhaus ze uit in videoboodschappen van de campagne Slimmer chillen = Corona killen. Dat leidde tot veel jeugdige reacties, vertelt de minister van Justitie en Veiligheid in Op1. "Het had een grote aanspraak bij veel jongeren die nog net niet mijn kleinkinderen kunnen zijn maar wel jonger dan mijn eigen kinderen."
Grapperhaus zelf leerde heel wat nieuwe termen door zijn nieuwe jonge fans. "Op een gegeven moment kreeg ik ook allemaal reacties met kreten die ik niet thuis kon brengen. Dan ging ik die maar opzoeken. Zo schreef iemand SO naar de Ferd. Dat is een shout-out maar weet ik veel."
'Als de boodschap maar overkomt'
Dus de volgende keer gebruikte Grapperhaus ook een shout-out. "Toen waren er mensen die zeiden: wat doet die man popiejopie. Maar andere jongeren zeiden: nee, als de Ferd het zegt."
De minister snapt dat mensen het misschien een beetje kitscherig vinden, maar dat deert hem niet. "Als de boodschap maar overkomt en als je de mensen maar meekrijgt. Daar gaat het om. De getallen die wij hebben van hoe mensen de coronamaatregels naleven, dat is echt een indrukwekkende prestatie van de Nederlanders. Als ik daar met wat beelden aan kan bijdragen, prima."
Minister @ferdgrapperhaus over zijn filmpjes, zoals ‘Slimmer chillen dat is Corona killen’ en de reacties die hij krijgt, van bijvoorbeeld jongeren: ‘SO naar de Ferd’. Ook stelt de minister voor om mokken te maken met ‘1 juno' erop, voor het goede doel. #Op1 pic.twitter.com/aq4Ke7tsUr
— Café Kockelmann (@CafeKockelmann) May 28, 2020
'1 juno is beetje een rage geworden'
Grapperhaus was ook diegene die 1 juno op de kaart wist te zetten. In Op1 legt hij de gedachte hierachter uit. "Kijk, 32 jaar heb ik gewerkt als advocaat. En in de advocatuur moet je het niet hebben dat je tegen de rechter zegt: die uitspraak wil ik op 1 juni; en dat dan net zijn buurman kucht of iets dergelijks en dan hoort hij dat dan niet en dan schrijft de rechter 1 juli op. Dus ik zei daar gewoon, zoals ik ben: 1 juno."
Het was wel een beetje een donderspeech, blikt Grapperhaus terug. "Dat hadden wij ook echt zo afgesproken want het weekend ervoor ging het niet goed. En dat 1 juno is beetje een rage geworden. Voor het goede doel kunnen wij wellicht mokken maken met 1 juno erop." Dat zal Grapperhaus niet zelf gaan doen. "Daar heb ik geen tijd voor."
LEES OOK: Minister Grapperhaus loopt dag mee met de Amsterdamse politie, is positief