Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Opnieuw discussie over bewapenen boa’s na geweldsincident in IJmuiden

Redactie

De vraagt speelt al langer: moeten boa's nu wel of niet bewapend worden met pepperspray en een wapenstok om zichzelf te beschermen tegen excessief geweld?

Voor de boa's is de maat vol: zowel op 26 mei als op 1 juni gaan zij actievoeren. "We kunnen er niet op gaan zitten wachten tot de eerste dode valt", zegt Ruud Kuin, voorzitter van de Nederlandse Boa Bond (NBB).

'Wapenstok en pepperspray moet kunnen'

Han ten Broeke, directeur Politieke Zaken bij het Haags Centrum voor Strategische Studies en voormalig VVD Kamerlid, snapt de zorgen van de boa's wel, vertelt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1.

Boa's bewapenen met een vuurwapen gaat veel te ver, gezien zij niet dezelfde opleiding genieten als bijvoorbeeld agenten, maar een wapenstok en pepperspray vindt Ten Broeke een ander verhaal. "Ik vind dat we goed moeten omschrijven wat we bedoelen met bewapening. Kijk, een pepperspray en een wapenstok is echt iets anders dan een vuurwapen", zegt hij. "Ik denk dat je dat zou moeten overwegen."

LEES OOK: Boa naar ziekenhuis na mishandeling bij het strand van IJmuiden


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau