Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Problemen met online raadsvergaderingen, stevig debat ‘onmogelijk’

Peter Visser

Veel gemeenten worstelen met het organiseren van raadsvergaderingen tijdens de coronacrisis. Twee derde van de gemeenteraden vergadert digitaal, meldt De Volkskrant. Vaak is het behelpen met de techniek en het voeren van een stevig debat zou onmogelijk zijn.

Er zijn ook gemeenten waar nu helemaal geen raadsvergaderingen plaatsvinden, zoals in Ridderkerk. De lokale PVV maakt zich zorgen. Zij vrezen dat er beslissingen worden genomen waar raadsleden weinig invloed op hebben.

Het digitaal vergaderen zorgt voor meer problemen. Een digitale gemeenteraadsvergadering van West Betuwe werd onlangs flink verstoord. Op de schermen van de raadsleden verscheen porno, terwijl een onbekende stem 'negers, negers' schreeuwde. De vergadering werd geschorst.

'Beter iets dan niets'

Journalist Danny de Vries is wijkraadslid voor het CDA in Rotterdam. In zijn stad zou het wel goed geregeld zijn, zegt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Er wordt digitaal vergaderd. Met de gemeenteraad, maar ook met alle wijkraden. In Zuid zijn dat er bijvoorbeeld al acht."

"Dat gaat eigenlijk heel goed. Maar op het moment dat je een heftig onderwerp hebt, kan ik me zo voorstellen dat het debatteren lastig is." Maar het is beter iets dan niets, zegt De Vries. "Ik vind ook dat je als raadslid en wijkraadslid vooral veel contact moet hebben met de mensen waarvoor je het doet. Het is nu wat meer handwerk er omheen. Het lobbyen, het bellen en het mailen.. Je moet actief blijven, dat is heel belangrijk."

LEES OOK: 'Incidenten azc’s verdubbeld, vooral door veiligelanders: ‘Plaats ze bij elkaar en zet ze snel uit’'

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau