‘Het enkel heropenen van terrassen is een onbegrijpelijke en halfbakken maatregel’
Wanneer het kabinet daadwerkelijk besluit dat de horeca per 1 juni enkel terrassen mag openen, dan is dat een "onbegrijpelijke en halfbakken" maatregel. Dat vindt Laurens Meyer, één van de grootste kroegbazen van Nederland.
"Dit is alleen een oplossing voor zaken met een groot terras of aan zee", zegt Meyer. De ondernemer houdt wel een slag om de arm omdat het om uitgelekte plannen gaat, maar hij roept nog altijd op tot meer perspectief voor de horeca. "In Duitsland en Spanje mogen cafés eerst gedeeltelijk open en daarna helemaal. Met zoiets kun je aan de slag."
Ingewijden meldden aan het ANP dat er voorstellen op tafel liggen om terrassen op 1 juni weer open te laten gaan. Het kabinet zou deze voorstellen naar verwachting op woensdag overnemen.
'Snap het niet zo goed'
Behalve die twee landen noemt Meyer nog een reeks Europese landen op waar de horeca meer mag dan hier. "Ik snap niet zo goed waarom wij er zoveel slechter voor zouden staan dat we daar achteraan moeten lopen."
Ook praktisch gezien heeft Meyer nog een aanmerking. "Volgens mij is 1 juni tweede pinksterdag. Zo'n maatregel moet je eigenlijk voor Pinksteren in laten gaan."
Meyer liet zijn teleurstelling in voorgaande beslissingen van het kabinet al eerder blijken. Vorige week dreigde hij daarom al om zijn ruim vijftig kroegen te heropenen. Volgens Meyer heeft hij geen andere keus dan op 1 juni zijn zaken weer te openen, omdat hij anders moet sluiten.