Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Bijzonder: kleine panda geboren in Ouwehands Dierenpark

Redactie

Voor het eerst is er in Nederland een panda geboren. Gisteren beviel reuzenpanda Wu Wen in Ouwehands Dierenpark in Rhenen van haar eerste jong. Moeder en jong maken het goed, zo is op de website van de dierentuin te lezen.

Geslacht onbekend

Het geslacht van het jong is nog niet bekend, pas als het diertje over een paar maanden uit het kraamhol komt, is te zien of het een mannetje of een vrouwtje is. Op dat moment krijgt de kleine panda ook een naam.

Fokprogramma voor behoud van panda

De reuzenpanda is een bedreigde diersoort die alleen in China in het wild voorkomt en daarom is er een internationaal fokprogramma opgezet om te voorkomen dat de panda uitsterft. Ouwehands Dierenpark draagt bij aan dit programma met de geboorte van dit pandajong.

De kleine panda is slechts tijdelijk in Nederland. Hij of zij mag hier vier jaar blijven, daarna gaat het dier naar China, waar het ook ingezet gaat worden in het fokprogramma.

Instagram access token is not configured.

Om deze content te bekijken dien je akkoord te gaan met sociale media cookies.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau