RIVM: ziekenhuisopnames corona door grens van 8000, 115 nieuwe doden
Er zijn in Nederland 115 nieuwe sterfgevallen gemeld als gevolg van het coronavirus. Dat blijkt uit de nieuwste update van het RIVM. De stijging van het aantal doden is lager dan gisteren.
In totaal zijn er nu 2.511 mensen aan het coronavirus overleden. De 115 nieuwe doden vielen niet in de laatste 24 uur, maar over meerdere dagen.
Het aantal ziekenhuisopnames steeg ook, maar ook die stijging was minder hoog dan bij de update van gisteren. In 24 uur tijd kwamen er 225 nieuwe ziekenhuisopnames bij. Gisteren waren dat er nog 237. Dit totale aantal is nu de grens van 8000 gepasseerd en staat op 8.197.
LEES OOK: IC-voorzitter Gommers: ‘We komen nooit meer van het coronavirus af’
Hoeveel mensen er sinds gisteren zijn bijgekomen op de intensive care is nog niet duidelijk. Die cijfers worden later bekend. Uit de update van donderdag bleek dat er 1.417 coronapatiënten op een IC-bed in Nederland of Duitsland liggen.
RIVM meldt 1335 nieuwe besmettingen
Het aantal mensen dat nu positief op het virus is getest, staat op 23.097. Dit zijn er 1.335 meer dan de update van gisteren. 'De cijfers van de afgelopen dagen passen nog steeds bij het beeld dat de verspreiding van COVID-19 langzamer verloopt dan wanneer er geen maatregelen genomen zouden zijn', stelt het RIVM. Deze opmerking plaatsten zij gisteren ook.
Het echte aantal coronabesmettingen ligt waarschijnlijk veel hoger, omdat niet iedereen met klachten meer wordt getest. Bijna een kwart van alle tot nu toe gemelde coronapatiënten komt uit Noord-Brabant. Het aantal meldingen in het noorden van Nederland is stabiel laag, aldus het RIVM.